Balsuokite penktokų avatarų konkurse!

Baigdami 2020 – 2021 mokslo metus Vilniaus Baltupių progimnazijos 5a ir 5d klasių mokiniai informacinių technologijų pamokose sukūrė projektinius darbus – “Mano avataras”, kurie dabar pristatomi plačiosios auditorijos vertinimui. Labai laukiame kuo daugiau balsų, atsiliepimų ir pasidalinimų bei kviečiame geriau susipažinti su vaikų pasauliu kompiuteryje: mąstymu, siekiais, žiniomis ir gebėjimais.

BALSUOKITE ČIA

Avatarų aprašymus pamatykite ČIA:

Avataro prasmė šiais laikais atrodo intriguojanti. Antai, Wikipedia rašo, kad avataras – dirbtinė internetinė asmenybė, kurią žmogus naudoja virtualioje erdvėje (internete) bendraudamas su kitais. Tai tarsi išgalvoti personažai, kuriais norėtume būti ar kada nors tapsime, o gal tiesiog – avataruose vaizduojame simbolius, kurie pajėgūs sutelkti daug į save panašių bendraminčių…

Verta priminti, kad vartotojų atvaizdai internete naudojami dar nuo praėjusio amžiaus, kai tik atsirado geresnės techninės galimybės perduoti taškinį vaizdą. Jie būdavo kvadratiniai, grubūs, bet primityviai spalvingi, todėl nenuostabu, kad ligi šiol yra išlikusi jų stilistika bei techniniai niuansai.

Ko išmokome

Avatarai tapo pirmuoju iššūkiu penktokams, pradedant informacinių technologijų mokymo kursą vyresnėse progimnazijos klasėse. Pirma užduotis – sukurti nustatyto dydžio (200×200 px) grafinį failą, kuriame būtų panaudota bent keletas spalvų. Taip per mažą mastelį pamatėme, kaip atrodo mažiausias taškas – pikselis ir sužinojome apie jo savybes bei vietą bendrame paveiksle.

Žinoma, piešinį pavadinome, kaip ir failą, įsimindami jo tipą – paveikslėlis. Tada jam kūrėme istoriją ir užrašėme ją raidėmis, kaip tekstinį dokumentą. Abu šie kūriniai įgavo trečiąjį – skaidrės pavidalą, kai vaizdą sujungėme su tekstu ir papuošėme, pasinaudodami pateikčių kūrimo programomis.

Taip gavosi beveik pusšimčio originalių darbų galerija, kurios kiekvienas darbas neabejotinai nusipelno nuoširdaus palaikymo bei pripažinimo!

Gražiausius avatarus rinkite ČIA ir būtinai pamatykite jų ISTORIJAS .

Balsuoti galima nuolat. Pirmus rezultatus paskelbsime prieš prasidedant vasaros atostogoms.

Be to, galite laisvai atsisiųsti ir naudoti bet kurį patikusį avatarą, o jei nurodysite kur jį suradote – daugiau žmonių įvertins autorių pastangas bei įkvėps visus stengtis, mokytis bei tobulėti kuriant naujus projektus.